Tel: +48 608 245 279, +48 668 552 608 E-mail: biuro@artplastelektro.pl

Dla Domu

Dla domu

Instalacja odgromowa w domach jednorodzinnych to bezpieczeństwo jego użytkowników. Nie warto o odgromieniu zapominać na etapie budowy domu, ani oszczędzać. Optymalne zabezpieczenie odgromowe jest określone normami, określającymi zarówno stopień zagrożenia uderzeniem pioruna dla danego budynku, jak i rodzajem instalacji, która musi być zrealizowana, aby życie mieszkańców nie było narażone podczas każdego wyładowania atmosferycznego.
Normy jasno określają jakie rodzaje i wielość domostw wymaga instalacji piorunochronów. Przede wszystkim takie, do których budowy użyto materiałów łatwopalnych i które mogą stwarzać większe zagrożenie dla mieszkańców. Normy mówią też o domach wielkości powyżej 500 metrów kwadratowych i wysokości powyżej 15 metrów.
Kiedy planujemy budowę domu, nie warto jednak sugerować się jedynie przepisami w ochronie życia naszej rodziny, szczególnie w zmaganiach z żywiołami, na które nie mamy wpływu. Odpowiednie zabezpieczenie odgromowe gwarantuje pełne bezpieczeństwo naszych bliskich.
Oprócz zabezpieczenia, którego wartości nie da się przecenić, warto zwrócić również uwagę na korzyści finansowe wynikające z zainstalowania piorunochronu. Przede wszystkim ograniczamy koszty potencjalnych zniszczeń, wynikających z uderzenia pioruna, na które narażamy nasz dom bez instalacji odgromienia. Musimy także pamiętać, że brak zainstalowanego piorunochronu może być dla ubezpieczyciela podstawą do odmowy wypłaty ubezpieczenia, kiedy dom ulegnie zniszczeniu podczas wyładowań atmosferycznych. Wówczas koszty napraw mogą znacznie przewyższyć koszt instalacji odgromowej, który właściciel domu mógł wykonać wcześniej.
Instalacja odgromowa, którą oferujemy, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także współgra z projektem domu i jego estetyką. Odgromienie może być wykonane w kolorze podbitki, dachówki, a nawet elewacji, komponując się z nią i nie rzucając w oczy.

Więcej informacji
bezpośrednio pod numerem telefonu 608 552 608

Dla domu schemat