Tel: +48 608 245 279, +48 668 552 608 E-mail: biuro@artplastelektro.pl

Projekt i wykonanie instalacji

Nieprzewidywalność warunków atmosferycznych w naszym regionie powoduje, że konieczne jest zaplanowanie oraz regularna kontrola urządzeń i instalacji, które naszym domostwom oraz bliskim zapewnią pełne bezpieczeństwo podczas wyładowań atmosferycznych i burzy.

Dobrze zaprojektowana i należycie wykonana instalacja odgromowa pozwala zabezpieczyć budynek niemal w 100%. Aby jednak dobrze spełniała swoją funkcję, najlepiej zaplanować ją jeszcze na etapie projektu domu, kiedy najłatwiej dobrać właściwe komponenty, a nawet dopasować  ją wizualnie do projektowanego budynku. Instalację można jednak zrealizować nawet na już użytkowanym budynku.

Piorunochron

Zapewniamy Państwu przeprowadzenie całego procesu instalacji uziemienia, który obejmuje projekt, wykonanie instalacji odgromowej oraz regularny serwis. Sama instalacja piorunochronu składa się z części, która bezpośrednio przyjmuje wyładowanie atmosferyczne (tzw. zwodu), przewodów łączących zwód z uziomem, połączenia, które umożliwia kontrolę instalacji dzięki pomiarowi rezystancji, uziomu oraz połączeń wyrównawczych. Przy instalacji uziemienia można również wykorzystać elementy budynku, jak elementy metalowe dachu, zbrojenia żelbetonowe pokrycia, zbrojenia ścian i fundamentów czy stalowe słupy nośne. Wymienione elementy mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie i wspierać funkcję odgromienia.
Nasza oferta kierowana jest zarówno do indywidualnych odbiorców, inwestorów i zarządców budynków przeznaczenia publicznego, jak i pracowni projektowych, które aktywnie uczestniczą w powstawaniu budynków. Wykonujemy pomiary, projekty oraz instalacje systemów odgromowych, spełniających odpowiednie normy jakości, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowników budynków.

Więcej informacji
bezpośrednio pod numerem telefonu 608 552 608